Wkładki ICB

Wkładki termoplastyczne ICB Medical

Specjalizuję się w :
Precyzyjnym dopasowywaniu wkładek ortopedycznych ICB MEDICAL poprzedzonym  badaniem fizjoterapeutycznym i biomechanicznym kończyn dolnych oraz postawy ciała. Wkładki dostosowane są indywidualnie do każdej stopy.

Wkładki termoplastyczne ICB Medical zalety:

100% EVA
Opatentowana termoformowalna struktura materiału

Zamknięta struktura
Bez pęcherzyków powietrza. Zapewnia dużą wytrzymałość na odkształcenie

Podwójna gęstość włókien
Twardsza strefa podporu korekty i strefa komfort

Trójkątna podpora
Opatentowany system dystrybucji masy ciała zapewnia równomierne rozmieszczenie ciężaru ciała na stopie

Uniwersalne

Szeroka gama produktu umożliwia zastosowanie wkładek w sporcie oraz życiu codziennym. Możemy ich użyć do każdego rodzaju obuwia oraz w każdym wieku.

Trwałe

Specjalna opatentowana struktura EVA o dużej gęstości nie ulega odkształceniom. Raz uformowana wkładka nie deformuje się. Pewne wsparcie na wiele lat użytkowania.

Higiena

Materiał pokrywa specjalna bakteriostatyczna powłoka. Wkładka jest łatwo zmywalna, nie przetrzymuje zapachów ani bakterii. Można ją wygodnie umyć mydłem i wodą.

Pamięć kształtu

Wkładka po rozgrzaniu wraca do pierwotnego kształtu. Dzięki temu raz zastosowany materiał daje możliwości wielokrotnej korekcji bez konieczności kupowania nowych wkładek.

Termoformowalne

Wkładki na całej swojej powierzchni są w pełni termoplastyczne. Daje to szerokie możliwości dopasowania kształtu nawet dla najbardziej wymagających stóp.

Indywidualne

Wkładki są formowane bezpośrednio na stopie pacjenta. Ten sposób aplikacji daje gwarancję idealnego dopasowania do potrzeb korekcji stopy.

Dlaczego warto wybrać australijskie termoplastyczne wkładki ortopedyczne ICB MEDICAL
Dlaczego warto wybrać australijskie termoplastyczne wkładki ortopedyczne ICB MEDICAL:
 • wkładki ICB MEDICAL wykonują tylko specjaliści (fizjoterapeuci, lekarze oraz technicy ortopedzi)
 • system termoplastycznych wkładek ortopedycznych ICB MEDICAL został opracowany w Australii przez specjalistów (lekarzy podiatrów i biomechaników) i jest wynikiem wieloletnich badań medycznych
 • prawidłowa korekcja wady odbywa się w trakcie jednej wizyty w butach pacjenta na podstawie badania wykonanego przez specjalistę
 • wkładka ICB MEDICAL jest termoformowalna na całej długości, grubości i szerokości (za pomocą pistoletu termicznego w temperaturze 300-600°C), co daje możliwość terapeucie realizacji każdego planu na wkładkę korekcyjną lub odciążającą (system posiada również całą gamę dodatków umożliwiających wykonanie złożonych aplikacji na wkładce)
 • istnieje możliwość wielokrotnej zmiany kształtu wkładki, co umożliwia np korekcję etapową (np w celu ochrony stawów kolanowych), lub dalszą terapię wkładką po uzyskaniu wstępnych efektów (np po wizycie kontrolnej)
 • materiał EVA o opatentowanej zamkniętej strukturze (bez pęcherzyków powietrza) z którego wykonana wkładka ortopedyczna, posiada pamięć kształtu, co umożliwia wykonywanie odbarczeń czasowych na wkładce (np przy bolesnych modzelach, zapaleniu rozcięgna podeszwowego – ostrogi piętowej). Po połączonej terapii (fizykoterapia, rehabilitacja, wkładka), wystarczy ponownie podgrzać strumieniem powietrza (ok 500 ºC) fragment wkładki aby przywrócić jej pierwotny kształt, pozostawiając prawidłową korekcję pięty
 • szeroki wachlarz możliwości doboru odpowiedniej wkładki – występują w 5 stopniach twardości (dobór w zależności od wagi pacjenta, oraz rodzaju dysfunkcji)
 • opatentowana przez ICB MEDICAL podwójna gęstość – wkładki w różnych miejscach powierzchni mają rożną twardość – tam gdzie wymagane jest wsparcie, materiał jest bardziej gęsty (sztywniejszy), w innych miejscach gdzie gdzie niezbędny jest komfort, materiał ma mniejszą gęstość (jest bardziej miękki, komfortowy)
 • możliwość doboru wkładki powlekanej z zewnątrz tkaniną (np do półbutów), w 2/3 długości (np do balerinek), specjalnych do damskich butów na obcasach, sportowych dla aktywnych, czy specjalnych dla dzieci, czy bardzo miękkich – komfortowych dla osób starszych lub tego wymagających.

Termoplastyczne wkładki ortopedyczne ICB MEDICAL (termo-formowalne ortezy stopy ICB MEDICAL) to wynik badań nad  biomechaniką kończyn dolnych. Produkty ICB to efekt połączenia wiedzy naukowej i wieloletniej praktyki lekarzy ortopedów, podiatrów, podologów i fizjoterapeutów. Podstawą wyjątkowej skuteczności wkładek ortopedycznych ICB jest opatentowany system  DUAL DENSITY TECHNOLOGY (Technologia Podwójnej Gęstości). Ta wyjątkowa technologia, oprócz uznanych na świecie właściwości terapeutycznych i użytkowych, umożliwia właściwe dopasowanie wkładki do stopy pacjenta w kilka minut podczas jednej wizyty.

Termoplastyczny materiał z „pamięcią” z którego wykonane są wkładki ortopedyczne ICB MEDICAL, umożliwia dokonanie korekcji i jej oceny bezpośrednio po wykonaniu. W przypadku niezadowalającego efektu, mamy możliwość ponownego rozgrzania wkładki i ponownej korekcji. Materiał umożliwia również korekcję etapową. (np. podczas pierwszej wizyty fizjoterapeuta wykonuję część zamierzonej korekcji docelowej, a następnie, np. po 3 miesiącach, na tej samej wkładce ustawia stopę do pełnej zamierzonej korekcji)

Na podstawie szczegółowego badania dobieramy indywidualne wkładki

Na podstawie szczegółowego badania dobieramy indywidualne wkładki:

 • korygujące wady postawy
 • wspomagające funkcję I-go promienia (przy halluxach tj. paluchu koślawym, ograniczonym i sztywnym)
 • wspomagające w sposób dynamiczny pompę mięśniową (szczególnie ważne w przypadku żylaków podudzi)
 • przynoszące długotrwałą ulgę w przewlekłych dolegliwościach bólowych (pięt, śródstopia, łydek, kolan oraz krzyża i bioder)
 • zwiększające komfort chodzenia (również wkładki do pantofli i balerin, wysokich obcasów oraz eleganckich butów)
 • specjalistyczne wkładki dla diabetyków* i reumatyków (stopa wrażliwa)
 • dla pacjentów z problemami neurologicznymi (stopa końsko-szpotawa – w spastyce kończyn dolnych)
 • profesjonalne wkładki dla sportowców oraz osób aktywnych fizycznie (w tym również dla piłkarzy oraz biegaczy i maratończyków
Przykładowe zastosowanie wkładek ortopedycznych/termoplastycznych

Przykładowe zastosowanie wkładek ortopedycznych/termoplastycznych:

 • Bóle stóp, kolan, bioder, stawów krzyżowo biodrowych
 • Płaskostopie poprzeczne i podłużne
 • Koślawość lub szpotawość stawów skokowych
 • Koślawość lub szpotawość kolan
 • Zapalenie rozcięgna podeszwowego
 • Ostroga piętowa
 • Haluks Valgus
 • Paluch koślawy
 • Palce młoteczkowate
W jakich problemach polecam wkładki ICB ?

W jakich problemach polecam wkładki ICB ?

 • w dolegliwościach bólowych kończyn dolnych, wynikających np. z nieprawidłowych ustawień i biomechaniki stawów skokowych i stawów stóp – bolesne modzele, halluxy (paluchy koślawe), ostrogi piętowe, przeciążeniowe bóle kolan i stawów biodrowych
 • w wadach postawy, szczególnie wadach kończyn dolnych – stopy płaskie, płasko-koślawe, kolana koślawe, kolana szpotawe, wszelkie asymetrie i inne
 • po wyleczonych urazach kończyn dolnych – złamaniach, zwichnięciach, skręceniach
 • po wygojonych zabiegach chirurgicznych w obrębie kończyn dolnych – artroskopie stawów kolanowych, endoprotezoplastyka stawów kolanowych i biodrowych, operacje halluxów,
 • osobom uprawiającym sport i rekreację – biegi, lekkoatletyka, nordic-walking, spacery i inne oraz tym, którzy mają pracę stojącą, bądź w inny sposób przeciążają kończyny dolne
Jak pielęgnować wkładki?

Jak pielęgnować wkładki?

Wkładki są wyprodukowane z materiałów aseptycznych. Oznacza to, że różne drobnoustroje mają znacznie utrudnione osadzanie się na powierzchni przylegającej do stóp. Należy dbać o ich czystość, przemyć je wodą z mydłem. Co istotne, proszę pamiętać, iż wkładki są termoplastyczne. Dlatego bardzo proszę po umyciu nie suszyć ich na kaloryferze!!!

Czy można wkładki przekładać z butów do butów?

Czy można wkładki przekładać z butów do butów?

Tak, można. A nawet często trzeba. Nie każda wkładka zmieści się do każdego buta. Dlatego wcześniej warto nadmienić w jakim rodzaju butów Państwo chodzicie. Na tej podstawie wybierzemy wspólnie najdogodniejszy model, który będzie można swobodnie przekładać.

Płaskostopie poprzeczne

Płaskostopie poprzeczne

Zniekształcenie stopy wynikające z obniżenia łuku poprzecznego, który ma za zadanie amortyzację stóp podczas chodzenia i biegania. Z biegiem czasu więzadła, które odpowiadają za utrzymanie sklepienia, naciągają się, przez co główki kości śródstopia opadają, przystawiając do podłoża stopa. Ten problem najczęściej dotyczy osób z nadwagą oraz kobiet, które noszą obuwie na obcasie. Objawia się poprzez bóle pod poduszkami palców, modzele oraz odciski w rejonie podeszwy stopy oraz śródstopia.

Płaskostopie podłużne

Płaskostopie podłużne

Zniekształcenie stopy wynikające z obniżenia sklepienia występującego po wewnętrznej stronie stopy. Jednymi z najczęstszych przyczyn powstawania tego schorzenia są między innymi: długotrwałe obciążenie stóp, nieprawidłowy rozkład obciążenia na stopę, nieprawidłowy chód, noszenie niewłaściwego obuwia czy skoki na twardym podłożu. Płaskostopie może znacznie obniżyć sprawność i powoduje szybsze zmęczenie nóg oraz może skutkować bolesnymi zniekształceniami. Konsekwencją nieleczonego płaskostopia mogą być dolegliwości związane z kolanami, biodrami czy też kręgosłupem. Objawia się poprzez bóle w rejonie śródstopia, niekiedy dochodzących aż do łydki, czasami prowadzących do przewlekłych stanów zapalnych więzadeł i stawów.