MASAŻ

Masaż klasyczny

Masaż klasyczny

Obecnie jest określany przez medycynę jako pomocnicza metoda fizjoterapii w przypadku wielu chorób dotykających zarówno ciało , jak i psychikę, stosuję się go w wielu jednostkach chorobowych, jego główne działanie to łagodzenie takich dolegliwości, jak: bóle pleców, bóle kręgosłupa, bóle karku, bóle mięśni, bóle głowy, obrzęki, przykurcze, choroby reumatyczne. Oparty na zastosowaniu wszelkich chwytów, które eliminują napięcia mięśniowe, oraz poprawiają samopoczucie. Masaż klasyczny to najbardziej znany i popularny typ masażu na świecie, pozwala na wyciszenie i odprężenie po całym dniu, odpowiednie metodyczne wykonanie masażu klasycznego przez terapeutę ma najważniejsze
znaczenie w procesie leczniczym.

Masaż segmentarny

Masaż segmentarny

Nieodzownym warunkiem skutecznego leczenia masażem segmentarnym jest odnalezienie wszystkich zmian odruchowych, ponieważ tylko wtedy można je usunąć.

Wskazania do masażu:

 • czynnościowe i przewlekłe choroby narządów wewnętrznych,
 • zaburzenia krążenia,
 • czynnościowe, zwyrodnieniowe i przewlekłe gościowe choroby kręgosłupa, stawów i tkanek miękkich,
 • stany pourazowe (skręcenia, zwichnięcia, złamania),
 • zaburzenia wegetatywnego układu nerwowego,
 • zaburzenia w funkcjonowaniu gruczołów wewnątrzwydzielniczych.

Przeciwwskazania:

 • brak zmian odruchowych,
 • ostre bakteryjne zapalenie tkanek i narządów,
 • zakażenia ogólne przebiegające z wysoką temperaturą,
 • ostre stany zapalne,
 • choroby nowotworowe,
 • krwawienia i krwotoki.
Masaż leczniczy kręgosłupa i pleców

Masaż leczniczy kręgosłupa i pleców

Obejmuje masaż całego kręgosłupa, mięśni pleców, mięśni karku i mięśni szyi. Masaż kręgosłupa powoduje rozluźnienie mięśni przykręgosłupowych i przywrócenie ich prawidłowego napięcia, dzięki czemu utrzymują kręgosłup w prawidłowej pozycji i zapobiegają jego skrzywieniom. Podczas masażu kręgosłupa pobudzone zostają również punkty bioaktywne. Regularne serie masaży kręgosłupa, pleców i karku sprawiają, iż można osiągnąć znaczną poprawę zdrowia lub wręcz całkowite wyleczenie. W przypadku drobnej kontuzji czy krótkotrwałego bólu masaż klasyczny może być wykonywany jednostkowo, tzn. 1-3 razy w tygodniu, aż do ustąpienia bólu. Natomiast w przypadku stanów zapalnych, przewlekłych schorzeń oraz rehabilitacji masaż klasyczny o charakterze leczniczym powinien być wykonany w serii, bo tylko wtedy można oczekiwać optymalnego działania leczniczego. Podstawowa seria masażu klasycznego o charakterze leczniczym składa się z 10 zabiegów, wykonywanych codziennie lub co 2-3 dni.

Masaż sportowy w odnowie biologicznej

Masaż sportowy w odnowie biologicznej

Celem masażu sportowego jest jak najszybsza regeneracja organizmu oraz przygotowanie do ekstremalnego wysiłku sportowego.Na skutek stosowania masażu sportowego dochodzi do usunięcia zakwasów, napięć mięśniowych bądź likwidacji powstałych kontuzji. Najlepsze rezultaty osiągniemy po przez połączenie masażu, sportowego lub klasycznego z seansem w saunie fińskiej, kąpielą w solance, zastosowaniem podczas masażu odpowiednio skomponowanej mieszaniny olejków eteryczny a także okładem borowinowym. Masaż sportowy jest integralnym elementem systemu odnowy biologicznej. Wszystkie etapy odnowy biologicznej można zrealizować w gabinecie i na obiekcie Jasna 31.

Masaż tkanek głębokich

Masaż tkanek głębokich

To terapia działająca na warstwach i piętrach tkanek nieopracowywanych w masażu klasycznym lub sportowym. Jest formą terapii pacjenta lub sportowca, dostosowaną do konkretnej jednostki, nie jak w masażu sportowym powtarzającymi się sekwencjami ruchów takich samych dla każdego zawodnika. Za pomocą technik masażu głębokiego  można wpływać na stan napięcia mięśniowo – powięziowego, można korygować wady i leczyć dysfunkcje narządu ruchu. Podstawowym celem zabiegu jest zwracanie uwagi na zmienione struktury i ograniczeń ruchomości tkanek. Masaż jest wykonywany bardzo precyzyjnie. Pracuje się bardzo powoli, dając tkanką czas na fizjologiczną odpowiedź i przystosowanie się do nowych warunków.

Masaż centryfugalny

Masaż centryfugalny

Zwany także stawowym, to rodzaj masażu skupiającego się na stawach. Stosowany po kontuzjach, skręceniach, stłuczeniach, zwichnięciach, a także po urazach okołostawowych – więzadła, ścięgna, torebki stawowe, mięśnie. Pomocny w bólach stawowych, różnego pochodzenia – reumatyzm, urazy, wady postawy, zwyrodnienia.

Masaż kontralateralny

Masaż kontralateralny

Jest masażem leczniczym, wykonywanym na zdrowej kończynie w stosunku do kończyny chorej. Masaż tego typu stosuje się przede wszystkim, w sytuacji kiedy nie ma możliwości stosowania masażu na kończynie chorej, w wyniku zaistniałych przeciwskazań (stany zapalne, oparzenia, rozległe rany, opatrunek gipsowy, zmiany dermatologiczne). Masaż tego typu dzięki oddziaływaniu na kończynę zdrową, mobilizuje przepływ krwi i zwiększa ilość bodźców nerwowych dzięki pośrednictwu skrzyżowań naczyniowo – ruchowych, odruchów fizjologicznych na stronie przeciwnej w około 30%. Cechą tego typu masaży jest przeprowadzenie go z użyciem dużej siły, często nawet na granicy bólu.

Masaż dla kobiet w ciąży

Masaż dla kobiet w ciąży

Masaż dla kobiet w ciąży jest bezpieczny zarówno dla mamy jak i dziecka. Przynosi ulgę, odprężenie i relaks. Zmniejsza dolegliwości bólowe w okolicach karku, barków, grzbietu, lędźwi i nóg. W gabinecie wykorzystujemy specjalną podkładkę do masażu firmy Habys, która umożliwia nam bezpieczne i wygodne ułożenie pacjentki w pozycji leżenia przodem. Ssystematyczny masaż przynosi wzmocnienie organizmu, odbudowę mięśni i odprężenie. Celem masażu jest rozluźnienie nadmiernie napiętych mięśni, zmniejszenie obrzęków i dolegliwości bólowych. Obecnie uważa się, że panie w oczekiwaniu na dziecko mogą, a nawet powinny korzystać z masażu.

Przeciwwskazania:

 • pierwsze dwa miesiące ciąży i dziewiąty miesiąc ciąży,
 • ciąża patologiczna (zaburzenia rozwojowe płodu, dysfunkcja narządów moczowo-płciowych),
 • skazy krwotoczne (pochodzenia płytkowego, naczyniowa, osoczowa),
 • schorzenia układu sercowo-naczyniowego (nadciśnienie tętnicze, wady zastawki przedsionkowo-komorowej lewej),
 • niedokrwistość związana głównie z niedoborem żelaza i kwasu foliowego,
 • białaczka,
 • choroby nerek (ostra niewydolność nerek, kłębuszkowe i odmiedniczkowe zapalenie nerek, kamica nerkowa, wrodzone wady nerek),
 • zapalenie trzustki,
 • cukrzyca ciążowa,
 • gestozy – zespół chorobowy charakteryzujący się nadciśnieniem tętniczym, białkomoczem i obrzękami,
 • nadczynność i niedoczynność tarczycy i przytarczyc.
Masaż bańką chińską

Masaż bańką chińską

Jest to ujędrniająco – modelujący masaż, łączący techniki masażu klasycznego z technikami podciśnieniowego masażu bańką chińską, stosowany w celu rozbicia złogów tkanki tłuszczowej, oraz ujędrnienia wiotkich partii ciała. Podciśnienie wytwarzane  w bańce chińskiej skóra i okolice tkanki są zasysane, dzięki czemu uzyskuje się intensywne przekrwienie tkanek i znaczną poprawę stanu skóry, przez co pobudza fibroblasty do zwiększonej produkcji elastyny i kolagenu. Masaż pobudza krążenie krwi, pomagając w pozbyciu się toksyn, czego efektem jest zniwelowanie cellulitu.

Masaż twarzy

Masaż twarzy

Zabieg masażu twarzy pozwala się odprężyć, odpocząć, oraz zapomnieć o problemach dnia codziennego. Masaż wzbogacony jest, olejkami aromatycznymi, masłem shea, a także olejem arganowym oraz z avocado.
Masaż poprawa krążenia krwi i limfy, lepsze krążenie, powoduje szybszy transport tlenu do komórek i szybsze usuwanie zbędnych substancji. Dzięki czemu skóra po masażu wygląda zdrowiej, jest dotleniona i odżywiona. Masaż działa odmładzająco, po przez pobudzenie skóry do szybszej regeneracji i odnowy, co powoduje jej uelastycznienie i wzmocnienie. Pobudza skórę do produkcji kolagenu i elastyny, co powoduje odporność na powstawanie zmarszczek. Masaż twarzy powoduje, rozluźnienie mięśni, pozytywnie wpływa na system nerwowy, łagodzi napięcia i stres.

Masaż dla dwóch osób jednocześnie

Masaż dla dwóch osób jednocześnie

Masaż to świetna okazja na odprężenie. Zabierz swoją drugą połówkę na romantyczny masaż i cieszcie się tą chwilą razem. Wykonany masaż zapewni rozluźnienie mięśni i redukcję  napięć. Odpowiednia muzyka i łagodne zapachy olejków do masaży pomogą zapomnieć o codzienności i przeniosą Was w świat relaksu. Tak spędzony wspólnie czas pozostawi miłe wspomnienia i zbliży do siebie.

Masaż relaksacyjny

Masaż relaksacyjny

Masaż aromaterapeutyczny całego ciała na bazie naturalnych , ciepłych olejków. Efekt relaksu, odprężenia i uspokojenia uzyskiwany jest przez wyjątkowe oddziaływanie olejków, oraz specjalnych technik masażu wpływających na receptory nerwowe. Masaż relaksacyjny to idealny sposób na zmęczenie zarówno fizyczne, jak i psychiczne. Zalecany przy długotrwałym zmęczeniu, stresie w zaburzeniach nerwicowych, problemach ze snem, stosowany przy napięciowych bólach mięśniowych oraz przewlekłych bólach głowy pochodzenia napięciowego.

Masaż gorącą świecą

Masaż gorącą świecą

Relaksujący masaż świecą to masaż, który obezwładnia zmysły niepowtarzalnym, aromatycznym zapachem  i zniewala ciało ciepłem i jedwabistym dotykiem. Jest wykonywany przy użyciu ciepłego olejku ze świecy, zawierającego 100% naturalnych składników. Przed masażem, świeca jest podgrzewana i aplikowana bezpośrednio na skórę przy temperaturze ok. 40 stopni co zwiększa działanie terapeutyczne masażu i doznania w trakcie zabiegu. Unikatowa formuła olejku ze świecy pozostawia skórę cudownie nawilżoną, jedwabiście gładką i miękką.

Masaż modelujący (uda+brzuch+pośladki)

Masaż modelujący (uda+brzuch+pośladki)

Jest to masaż którego celem jest poprawa elastyczności, jędrności, ukrwienia,utrata nadmiernej tkanki tłuszczowej, zmniejszenie rozstępów i cellulitu. Po przez zastosowanie odpowiednich chwytów masażu, aplikacja kosmetyków zawierających aktywne substancje ( maska borowinowa, maska z błota z morza martwego, serum antycellulitowe, sorbet – maska antycellulitowa, maska czekoladowa z l-karnityną), zastosowanie bańki chińskiej, masażu izometrycznego, pozwala uzyskać oczekiwane rezultaty walki z kobiecymi niedoskonałościami.