Masaże
 
 
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
 • Masaż klasyczny
Obecnie jest określany przez medycynę jako pomocnicza metoda fizjoterapii w przypadku wielu chorób dotykających zarówno ciało , jak i psychikę, stosuję się go w wielu jednostkach chorobowych, jego główne działanie to łagodzenie takich dolegliwości, jak: bóle pleców, bóle kręgosłupa, bóle karku, bóle mięśni, bóle głowy, obrzęki, przykurcze, choroby reumatyczne. Oparty na zastosowaniu wszelkich chwytów, które eliminują napięcia mięśniowe, oraz poprawiają samopoczucie. Masaż klasyczny to najbardziej znany i popularny typ masażu na świecie, pozwala na wyciszenie i odprężenie po całym dniu, odpowiednie metodyczne wykonanie masażu klasycznego przez terapeutę ma najważniejsze
znaczenie w procesie leczniczym.
 • Masaż leczniczy kręgosłupa i pleców
Obejmuje masaż całego kręgosłupa, mięśni pleców, mięśni karku i mięśni szyi. Masaż kręgosłupa powoduje rozluźnienie mięśni przykręgosłupowych i przywrócenie ich prawidłowego napięcia, dzięki czemu utrzymują kręgosłup w prawidłowej pozycji i zapobiegają jego skrzywieniom. Podczas masażu kręgosłupa pobudzone zostają również punkty bioaktywne. Regularne serie masaży kręgosłupa, pleców i karku sprawiają, iż można osiągnąć znaczną poprawę zdrowia lub wręcz całkowite wyleczenie. W przypadku drobnej kontuzji czy krótkotrwałego bólu masaż klasyczny może być wykonywany jednostkowo, tzn. 1-3 razy w tygodniu, aż do ustąpienia bólu. Natomiast w przypadku stanów zapalnych, przewlekłych schorzeń oraz rehabilitacji masaż klasyczny o charakterze leczniczym powinien być wykonany w serii, bo tylko wtedy można oczekiwać optymalnego działania leczniczego. Podstawowa seria masażu klasycznego o charakterze leczniczym składa się z 10 zabiegów, wykonywanych codziennie lub co 2-3 dni.
 •  Masaż relaksacyjny
Masaż aromaterapeutyczny całego ciała na bazie naturalnych , ciepłych olejków. Efekt relaksu, odprężenia i uspokojenia uzyskiwany jest przez wyjątkowe oddziaływanie olejków, oraz specjalnych technik masażu wpływających na receptory nerwowe. Masaż relaksacyjny to idealny sposób na zmęczenie zarówno fizyczne, jak i psychiczne. Zalecany przy długotrwałym zmęczeniu, stresie w zaburzeniach nerwicowych, problemach ze snem, stosowany przy napięciowych bólach mięśniowych oraz przewlekłych bólach głowy pochodzenia napięciowego.   
 •  Masaż leczniczy
Masaże lecznicze wykonujemy odcinkowe (kończyna dolna, górna, odcinek szyjny, piersiowy, lędźwiowy, kręgosłup)oraz całościowe (grzbiet, cały kręgosłup). Wykonywany jest w serii 10 zabiegów dostosowany do jednostki chorobowej pacjenta w celu, przeciw obrzękowym, przeciwbólowym, zwiększający zakresy w stawach oraz ruchomość, zwiększający siłę i masę mięśniową, stosowany po złamaniach, skręceniach, zwichnięciach, po długich unieruchomieniach, w zanikach mięśniowych, w podwyższonym napięciu mięśniowym, w obniżonym napięciu mięśniowym, w chorobach zwyrodnieniowych, w zapaleniu ścięgien i pochewek ścięgnistych. Jest formą przeciwdziałania istniejącym już problemom zdrowotnym w obrębie narządu ruchu. Dobór technik fizjoterapeutycznych, zakres, intensywność, czas trwania każdego zabiegu jest ściśle dobierana do konkretnych potrzeb i aktualnego stanu osoby masowanej. Na pierwszą wizytę zalecamy zabrać dokumentację medyczną dotyczącą danej jednostki chorobowej.
 • Masaż lodem Vit Ice NOWOŚĆ
Zimno powoduje rozluźnienie tkanek, a także stawów i więzadeł. Dzięki temu wykorzystywany lód, zmniejsza obrzęki, usuwa zastoje krwi i limfy. Masaż lodem jest bardzo skuteczny w stanach zapalnych, dyskopatiach, chorobach kręgosłupa, w stanach reumatycznych, a także redukuje napięcie mięśni. Masaż lodem wspomaga odnowę biologiczną ciała. Regeneruje , a także pomaga przy bólach mięśni, które powstają w skutek nadmiernego wysiłku u sportowców. Masaż lodem doskonale redukuje cellulit, pod wpływem zimnych zabiegów następuje przyśpieszenie przemiany materii. pobudza do spalania tkani tłuszczowej i aktywnego pozbycia się zalegających toksyn.
 • Masaż tkanek głębokich
To terapia działająca na warstwach i piętrach tkanek nieopracowywanych w masażu klasycznym lub sportowym. Jest formą terapii pacjenta lub sportowca, dostosowaną do konkretnej jednostki, nie jak w masażu sportowym powtarzającymi się sekwencjami ruchów takich samych dla każdego zawodnika. Za pomocą technik masażu głębokiego  można wpływać na stan napięcia mięśniowo - powięziowego, można korygować wady i leczyć dysfunkcje narządu ruchu. Podstawowym celem zabiegu jest zwracanie uwagi na zmienione struktury i ograniczeń ruchomości tkanek. Masaż jest wykonywany bardzo precyzyjnie. Pracuje się bardzo powoli, dając tkanką czas na fizjologiczną odpowiedź i przystosowanie się do nowych warunków.
 • Masaż restytucyjno-odnawiający
Przygotowałem specjalnie dla sportowców masaż restytucyjno-odnawiający w sporcie. Masaż ten jest moją własna koncepcją wynikającą z obserwacji sportowców, gdzie dobór technik i połączenie metod ma kluczowe znaczenie, opracowywanie miejsc na ciele sportowca takich jak mięśnie, stawy, przyczepy mięśniowe wpływają na lepszą regenerację po ciężkim cyklu treningowym. Odpowiednie połączenie metod i koncepcji masażu, masażu MTG, metody PIR, akupresury z wykorzystaniem baniek próżniowych, ma na celu skuteczną i szybszą regenerację sportowca, co wpływa na stan psychofizyczny i dzięki temu osiągniecie lepszych efektów w swojej dyscyplinie sportowej. Forma terapii jest dobierana indywidualnie do każdego sportowca i dyscypliny uprawianego sportu.
 •  Masaż sportowy w odnowie biologicznej
Celem masażu sportowego jest jak najszybsza regeneracja organizmu oraz przygotowanie do ekstremalnego wysiłku sportowego.Na skutek stosowania masażu sportowego dochodzi do usunięcia zakwasów, napięć mięśniowych bądź likwidacji powstałych kontuzji. Najlepsze rezultaty osiągniemy po przez połączenie masażu, sportowego lub klasycznego z seansem w saunie fińskiej, kąpielą w solance, zastosowaniem podczas masażu odpowiednio skomponowanej mieszaniny olejków eteryczny a także okładem borowinowym. Masaż sportowy jest integralnym elementem systemu odnowy biologicznej. Wszystkie etapy odnowy biologicznej można zrealizować w gabinecie i na obiekcie Jasna 31.
 • Masaż dla dwóch osób jednocześnie
Masaż to świetna okazja na odprężenie. Zabierz swoją drugą połówkę na romantyczny masaż i cieszcie się tą chwilą razem. Wykonany masaż zapewni rozluźnienie mięśni i redukcję  napięć. Odpowiednia muzyka i łagodne zapachy olejków do masaży pomogą zapomnieć o codzienności i przeniosą Was w świat relaksu. Tak spędzony wspólnie czas pozostawi miłe wspomnienia i zbliży do siebie.
 • Masaż centryfugalny
Zwany także stawowym, to rodzaj masażu skupiającego się na stawach. Stosowany po kontuzjach, skręceniach, stłuczeniach, zwichnięciach, a także po urazach okołostawowych - więzadła, ścięgna, torebki stawowe, mięśnie. Pomocny w bólach stawowych, różnego pochodzenia - reumatyzym, urazy, wady postawy, zwyrodnienia.
 • Masaż kontralateralny
Jest masażem leczniczym, wykonywanym na zdrowej kończynie w stosunku do kończyny chorej. Masaż tego typu stosuje się przede wszystkim, w sytuacji kiedy nie ma możliwości stosowania masażu na kończynie chorej, w wyniku zaistniałych przeciwskazań (stany zapalne, oparzenia, rozległe rany, opatrunek gipsowy, zmiany dermatologiczne). Masaż tego typu dzięki oddziaływaniu na kończynę zdrową, mobilizuje przepływ krwi i zwiększa ilość bodźców nerwowych dzięki pośrednictwu skrzyżowań naczyniowo - ruchowych, odruchów fizjologicznych na stronie przeciwnej w około 30%. Cechą tego typu masaży jest przeprowadzenie go z użyciem dużej siły, często nawet na granicy bólu.
 • Masaż twarzy
Zabieg masażu twarzy pozwala się odprężyć, odpocząć, oraz zapomnieć o problemach dnia codziennego. Masaż wzbogacony jest, olejkami aromatycznymi, masłem shea, a także olejem arganowym oraz z avocado.
Masaż poprawa krążenia krwi i limfy, lepsze krążenie, powoduje szybszy transport tlenu do komórek i szybsze usuwanie zbędnych substancji. Dzięki czemu skóra po masażu wygląda zdrowiej, jest dotleniona i odżywiona. Masaż działa odmładzająco, po przez pobudzenie skóry do szybszej regeneracji i odnowy, co powoduje jej uelastycznienie i wzmocnienie. Pobudza skórę do produkcji kolagenu i elastyny, co powoduje odporność na powstawanie zmarszczek. Masaż twarzy powoduje, rozluźnienie mięśni, pozytywnie wpływa na system nerwowy, łagodzi napięcia i stres.
 • Masaż bańką chińską
Jest to ujędrniająco - modelujący masaż, łączący techniki masażu klasycznego z technikami podciśnieniowego masażu bańką chińską, stosowany w celu rozbicia złogów tkanki tłuszczowej, oraz ujędrnienia wiotkich partii ciała. Podciśnienie wytwarzane  w bańce chińskiej skóra i okolice tkanki są zasysane, dzięki czemu uzyskuje się intensywne przekrwienie tkanek i znaczną poprawę stanu skóry, przez co pobudza fibroblasty do zwiększonej produkcji elastyny i kolagenu. Masaż pobudza krążenie krwi, pomagając w pozbyciu się toksyn, czego efektem jest zniwelowanie cellulitu.
 • Masaż gorącą świecą
Relaksujący masaż świecą to masaż, który obezwładnia zmysły niepowtarzalnym, aromatycznym zapachem  i zniewala ciało ciepłem i jedwabistym dotykiem. Jest wykonywany przy użyciu ciepłego olejku ze świecy, zawierającego 100% naturalnych składników. Przed masażem, świeca jest podgrzewana i aplikowana bezpośrednio na skórę przy temperaturze ok. 40 stopni co zwiększa działanie terapeutyczne masażu i doznania w trakcie zabiegu. Unikatowa formuła olejku ze świecy pozostawia skórę cudownie nawilżoną, jedwabiście gładką i miękką.
 • Masaż gorącą czekoladą
Dla tych którzy żyją w stresie, są przemęczeni, szukają odprężenia, odpoczynku i relaksu, masaż czekolada będzie najlepszym rozwiązaniem. Czekolada wykorzystywana podczas masażu jest źródłem cennych składników np: witaminy A, E, magnezu, witamin z grupy B, lipidów. Masaż ma właściwości głęboko relaksacyjne i odprężające, nawilżające, a także wspomagają redukcję tkanki tłuszczowej i cellulitu, oraz hamuje procesy starzenia się skóry. Czekolada używana do masażu, ma właściwości nawilżające, oraz pobudza produkcję endorfin, co sprawia ze każdemu towarzyszy uczucie szczęścia.
 • Masaż modelujący (uda+brzuch+pośladki)
Jest to masaż którego celem jest poprawa elastyczności, jędrności, ukrwienia,utrata nadmiernej tkanki tłuszczowej, zmniejszenie rozstępów i cellulitu. Po przez zastosowanie odpowiednich chwytów masażu, aplikacja kosmetyków zawierających aktywne substancje ( maska borowinowa, maska z błota z morza martwego, serum antycellulitowe, sorbet - maska antycellulitowa, maska czekoladowa z l-karnityną), zastosowanie bańki chińskiej, masażu izometrycznego, pozwala uzyskać oczekiwane rezultaty walki z kobiecymi niedoskonałościami.

Umów się na wizytę:

Ośrodek sportowo rekreacyjny JASNA 31, ul. Jasna 31 44-100 Gliwice
 • Masaż tel. 791 269 614  Fizjoterapeuta / Technik masażysta Patryk Kaszubski.
 
 


 
 
 
Witryna wykorzystuje ciasteczka (ang. cookies) w celach sesyjnych
oraz statystycznych. Więcej informacji w polityce prywatności.
 
e-mail: info@vitalsport.com.pl
Gliwice, ul. Ul. Bekasa 3/31, tel. 791 269 614